fr.martinsen

fr.martinsen@gmail.com.

tirsdag, april 19, 2011

Har du lyst til å..

..høre Lukas Moodyson og Geir Gulliksen snakke sammen?

Det hadde jeg og jeg kjøpte meg en billett jeg ikke kan bruke likevel. Det er onsdag rett etter påske og hvis du sender en e-post til fr.martinsen@gmail.com så kan du få billetten min.

Lucas, hovedpersonen i Døden og Co, er en ikke altfor vellykket forfatter i førtiårene, med en eksentrisk far som en gang var professor i matematikk på universitetet. Men så dør faren plutselig, og Lucas tipper utfor kanten. Han søker etter døden på nettet – mord, flykrasj, henrettelser –, og så lurer han på hvilke kvinner man bør sette sin lit til mens man lever. Kate Moss, Rihanna eller Mor Teresa?

Lukas Moodysson er en mann med mange talenter og stor bredde som kunstner. Han har både regissert smalere kunstfilmer og publikumssuksesser som Fucking Åmål og Tilsammans. Han har også gitt ut flere diktsamlinger, og Døden og Co. er hans andre roman. På Litteraturhuset møter han forfatter og forlagsredaktør Geir Gulliksen for å snakke om livet og døden.


innlegg av fr.martinsen på 18:16

0 Kommentarer:

Legg inn en kommentar

Abonner på Legg inn kommentarer [Atom]

<< Startsiden

Tidligere innlegg

  • For et godt system vi har
  • Jeg vet at verden er et alvorlig sted
  • Hugh Grant knør slask
  • Vi ser på Mad Men 4
  • Posen? Søster?
  • Chelsea Hotel er solgt
  • Helen Thomas (90)
  • Personae
  • All fiction is fan fiction
  • Patti Smith til Oslo igjen

Powered by Blogger

Abonner på
Innlegg [Atom]